Główne specjalizacje naszej Kancelarii Adwokackiej to prawo karne, spadkowe i rodzinne. Mamy również wieloletnie doświadczenie w sprawach związanych z prawem upadłościowym. Zajmujemy się pomocą prawną w zakresie upadłości we Wrocławiu oraz innych miejscowościach na Dolnym Śląsku. Jako zespół doświadczonych adwokatów dokładamy wszelkich starań, aby przeprowadzić Cię przez proces upadłości konsumenckiej.

Upadłość konsumencka – doradztwo we Wrocławiu

Zaciągnąć długi jest zaskakująco łatwo – wystarczy impulsywny wydatek czy nieprzemyślana pożyczka. W wielu przypadkach takie błędy szybko przeradzają się w spiralę zadłużenia nie do opanowania na własną rękę. Często zamiast zaciągać kolejne zobowiązania, których i tak nie możesz uregulować, lepiej jest zdecydować się na ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Zacznijmy jednak od początku. Upadłość konsumencka, czyli ogłoszenie bankructwa, to instytucja, która pozwala osobom niewypłacalnym na umorzenie długów. Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej możesz sporządzić, jeśli jesteś osobą fizyczną i masz przynajmniej jednego wierzyciela. Co ciekawe, nie musisz posiadać majątku – w takiej sytuacji ogłoszenie upadłości osoby fizycznej stanowi optymalne rozwiązanie na wyjście z długów.

Upadłość konsumencka krok po kroku

Chociaż ciążą na Tobie długi, już w momencie podjęcia decyzji o ogłoszeniu upadłości możesz poczuć ulgę. Skontaktuj się ze sprawdzonym adwokatem i dokładnie opisz nam swoją sytuację. Przeanalizujemy ją, a następnie przygotujemy wspólnie odpowiednie dokumenty. Zobacz, jak w uproszczeniu wygląda postępowanie upadłościowe.

  1. Konsument składa wniosek o ogłoszenie upadłości do sądu.
  2. Sąd akceptuje wniosek dłużnika.
  3. Syndyk, którego powołuje sąd, przejmuje majątek dłużnika (a raczej zarządza nim).
  4. Syndyk ustala listę wymagalnych zobowiązań pieniężnych oraz przygotowuje plan spłaty wierzycieli stworzony zgodnie z możliwościami finansowymi osoby zadłużonej.
  5. Dłużnik realizuje ustalenia planu spłaty wierzycieli.
  6. Zobowiązania, których nie spłacono w toku postępowania upadłościowego, umarzają się.

Zespół naszych adwokatów pomoże Ci przejść przez ten żmudny proces i wyjaśni wszystkie niezrozumiałe kwestie.

Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej w zależności od Twoich zobowiązań finansowych następuje częściowe lub całkowite umorzenie długów. Pamiętaj, że części zadłużenia takie jak alimenty, renta czy grzywny orzeczone sądowo nie podlegają umorzeniu.

Antywindykacja – Wrocław i okolice

Pozostawanie w spirali zadłużenia ma ogromny wpływ na psychikę dłużnika. Nic dziwnego – kiedy nękają Cię firmy windykacyjne, trudno o moment pozbawiony stresu. Od ogłoszenia upadłości konsumenckiej (a właściwie złożenia wniosku do sądu upadłościowego) działania komornika są zawieszone, a po uprawomocnieniu – umorzone.

Ze wsparciem od naszych adwokatów wniesiesz do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, który zawiesi działania komornika i firm windykacyjnych. Wówczas odzyskasz choć trochę spokoju ducha. Jeśli jednak komornik kontynuuje działalność – złożymy skargę i zawalczymy o Twoje prawa.

Kancelaria Prawna z Wrocławia – upadłość spółki

Wrocław, jako stolica Dolnego Śląska, jest miastem olbrzymich możliwości dla przedsiębiorców. Podejmowanie decyzji w biznesie (nie tylko na terenie Dolnego Śląska) wiąże się jednak z dużym ryzykiem. Co, jeśli chcesz ogłosić upadłość spółki? A może szukasz pomocy w sprawach takich jak likwidacja spółki we Wrocławiu? Zwróć się do nas, a przeanalizujemy Twoją aktualną sytuację i wspólnie zastanowimy się nad kolejnym krokiem.

Wspieramy klientów chcących ogłosić upadłość konsumencką oraz upadłość przedsiębiorstwa. Wrocławskie firmy mogą liczyć na silnego sojusznika. Przykładowo, jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, z nami ogłosisz upadłość przedsiębiorcy lub upadłość dewelopera.

We Wrocławiu z naszych usług korzysta wiele niewypłacalnych firm. Długoterminowe długi mogą stanowić podstawę do ogłoszenia upadłości, jednak w niektórych sytuacjach kontynuacja działalności gospodarczej stanowi znacznie lepsze wyjście niż likwidacja przedsiębiorstwa. Przedsiębiorcom często trudno to zauważyć, dlatego konsultacja prawna przed decyzją o upadłości jest niezwykle ważna.

Upadłość – prawnik – Wrocław i Wałbrzych

Jesteśmy zespołem doświadczonych adwokatów, udzielających porad z zakresu upadłości konsumenckiej oraz upadłości przedsiębiorstw. Uzyskasz u nas także wsparcie w najtrudniejszych chwilach całego procesu. Nie musisz samodzielnie borykać się ze swoimi kłopotami. Problemy finansowe nie są powodem do wstydu – upadłość konsumencką w Polsce ogłaszają codziennie setki osób.

Jeśli poszukujesz konsultacji związanych z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej we Wrocławiu lub innym mieście, nie wahaj się i skontaktuj z Kancelarią Adwokatów Czwakiel i Wspólnicy. Wystarczy telefon, mail albo zgłoszenie przez wygodny formularz kontaktowy. Postaramy się przeanalizować Twoją sytuację oraz szybko odpowiedzieć. Efektem ogłoszenia upadłości konsumenckiej jest umorzenie ciążących długów, a zatem – ulga od zobowiązań.

Upadłość konsumencka – Wrocław

© 2019 Kanclearia Adwokacka Adwokat Marcin Czwakiel. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt: