service decoration image

W naszej Kancelarii codziennie spotykamy się z problematyką alimentacji. Reprezentujemy zarówno osoby uprawnione do alimentów, jak i osoby zobowiązane do alimentacji. Pozwala nam to na doskonałe zrozumienie potrzeb każdej ze stron tego zagadnienia i przeprowadzenia spraw z zachowaniem dobra naszych klientów.

Czy alimenty należą się Tobie albo drugiej stronie, a jeżeli tak to w jakiej wysokości? W jaki sposób najszybciej możesz je uzyskać oraz czy w Twoim przypadku potrzebna będzie sprawa sądowa, czy też nie? Na te i wiele innych pytań będziemy mogli udzielić Ci odpowiedzi po zapoznaniu się z Twoim konkretnym przypadkiem. Jeżeli właśnie jesteś w sytuacji, która jest związana z alimentami, zgłoś się do naszych prawników. Zadbamy o Twoje dobro niezależnie od tego, po której stronie się znajdujesz.

Pozew o alimenty 

Jak złożyć pozew o alimenty? Pomożemy Ci w skompletowaniu odpowiednich dokumentów, które będą wymagane przez Sąd do ustalenia wysokości świadczeń. Możesz ubiegać się również o podniesienie alimentów, które zostały orzeczone jakiś czas temu. Dzieci dorastają, a wraz z nimi zmieniają się ich potrzeby i kwoty niezbędne do utrzymania małoletnich. Służymy Ci radą i pomożemy w uzyskaniu wyższych świadczeń alimentacyjnych. Mamy doświadczenie w sprawach związanych z regulacją opłat na dziecko, dlatego proponujemy Ci profesjonalne wsparcie w tym zakresie.

Wniosek o podwyższenie alimentów

Jeżeli chodzi o alimenty na dziecko, wysokość nie jest niezmienna w czasie – a więc wraz ze zmianą sytuacji, można liczyć na ewentualne podwyższenie kwoty.  Obowiązek alimentacyjny obejmuje okres aż do uzyskania zdolności samodzielnego utrzymania się przez dziecko. W razie potrzeby pomożemy Ci przebrnąć przez dokumentację i pozew o podwyższenie alimentów.

Kontakty z dziećmi są sprawami równie ważnymi co alimentacja. Należy pamiętać, że Sąd bierze pod uwagę przede wszystkim dobro małoletniego dziecka. Czy zawsze te kontakty muszą być ustalane sądownie? Jak postąpić, gdy druga strona utrudnia kontakty z dzieckiem? Czy mogę ustalić kontakty w inny sposób niż już ustalony? Nasi prawnicy zawsze z najwyższą dbałością o szczegóły rozwiążą trudną sytuację, bez szkody dla najmłodszych. Zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem to podstawowa sprawa, którą zajmujemy się podczas naszej pracy. 

Sprawa o alimenty – Wałbrzych

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w sprawie o alimenty, potrzebny Ci wniosek o kontakty z dzieckiem lub chcesz uzyskać poradę prawną w tym temacie, zapraszamy do wizyty w naszej kancelarii w Wałbrzychu. Z chęcią współpracujemy również z osobami z innych regionów Polski, dlatego zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Wszystkie dane dostępne są na naszej stronie internetowej.

Alimenty i kontakty z dzieckiem

Pozostałe usługi

© 2019 Kanclearia Adwokacka Adwokat Marcin Czwakiel. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt: